SMILTYNĖS TERITORIJOS TURIZMO IR REKREACIJOS SCHEMA

Studijos tikslas – parengti Schemą, nusakančią Klaipėdos savivaldybės dalies – Smiltynės, atitikimą Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatytiems kriterijams kurortinėms teritorijoms ir numatančią veiksmų planą kurortinio statuso suteikimui.

Studijoje papildomai įvertinamos galimybės atskleisti Smiltynės teritorijos turimą turistinį ir rekreacinį potencialą, nepriklausomai nuo teritorijai taikomo statuso. Siūloma ilgalaikė teritorijos plėtros vizija ir jos santykis su urbanizuota Klaipėdos miesto teritorija kitapus Klaipėdos sąsiaurio.


Klaipėdos m. tarybos sprendimas

Dokumento projektas

Teisinės prielaidos kurortiniam statusui

Klaipėdos m. savivaldybės teisininkų išvada


Kodėl Klaipėda nusipelno kurorto?

Prof. Aušrinės Armaitienės ir Simono Gentvilo pokalbis Extra Fm laidoje Uostamiesčio klubas


Gintaras Vaičekauskas

TV žurnalistas

Smiltynė mano sielos namai. Tik čia aš esu tikrasis aš, kai palieku visus rūpesčius žemyniniam krante.

Artūras Šulcas

Klaipėdos mero pavaduotojas

Išdrįsime pagaliau daiktus vadinti tikraisiais vardais: Smiltynė visada buvo ir yra bus kurortas. O kurorto  statuso suteikimas – tik deimantas šio gamtos ir žmogaus kūrinio karūnoje. Padarykite tai!

 

Andrius Bagdonas

Neringos politikas, visuomenės veikėjas

Puiki žinia ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos gyventojams. Pasisakau už Smiltynės kurortą, kuris būtų prieinamas visos Lietuvos žmonėms.

Iniciatyvos autorius


Simonas Gentvilas

Klaipėda yra vienintelis Lietuvos didmiestis turintis nacionalinį parką ir pajūrio juostą savo miesto ribose. Smiltynė ne tik įkūnija abu šiuos elementus, bet ir turi ilgą savo istoriją kaip kurortinė teritorija iki Antrojo pasaulinio karo.

Atėjo laikas atgaivinti kurortinę legendą!

Už vakarų vėjus!